KONTAKTUPPGIFTER

Putte_Salminen_200x300KANSLIET

POSTADRESS
BLF
Hornsgatan 103, 11 tr.
117 28 Stockholm

BUD & BESÖK
Hornsgatan 103, 10 tr. (STIM-huset)

TELEFON
Tel: 08 555 963 10
Mob: 070-723 86 95

putte@blf.se

På kansliet finner du BLFs kommunikatör Putte Salminen som svarar på frågor och hjälper våra medlemmar.

 

 


Staffan Teste_20130516_009Rådgivning upphovsrätt – Staffan Teste

Tel: 08 778 78 14 vardagar 09.00-11.00

jurist@blf.se

Staffan har hanterat ett stort antal rättsfall inom framförallt upphovsrätt.

 

 

 

 

 

 


Ordförande

Paul Vestergren

070-467 03 16
paul@blf.se

 

 

 

 

 


Calle_Eriksson_200x300Styrelseledamot / Kassör

Calle Eriksson
WEB, FOTO

Mob: 0705-94 68 99
calle@methodmedia.net

 

 

 

 

 


Kent_200x300Styrelseledamot

Kent Hirsch
VIDEO/FILM, Mäss- och webansvarig

Mob: 0708 900 100
kent@hirschproduktion.se

 

 

 

 

 

 


Styrelseledamot

Anna Hellman
FOTO

 

070-xxx xx xx
anna@blf.se

 

 

 

 

 


Björn_Bergman_200x300Styrelseledamot

Björn Bergman
FOTO, Medlemsansvarig

Mob:0703-47 61 17
photo2be@telia.com

www.photo2be.com

 

 

 

 


Putte_Salminen_200x300Styrelseledamot

Putte Salminen
BILDBYRÅ, ansvarig BLF Guiderna

Magnet PS

Tel: 08-798 29 06
Mob: 070-723 86 95

putte@blf.se

 

 

 

 


Peter_Mild_200x300Styrelseledamot

Peter Mild
VIDEO/FILM

Mild Bild Produktion

Mob: 070-552 62 22

peter.mild@mildbild.se

 

 

 

 

 


Lars_Modie_200x300Suppleant

Lars Modie
BILDBYRÅ & CEPIC

IBL Bildbyrå
0435 44 07 65
lars.modie@ibl.se

www.ibl.se

 

 

 

 


Valberedning

Johan Främst (sammankallande)


Förhandlingsdelegation

Lars Modie (sammankallande)
Styrelsen utser övriga i förhandlingsdelegationen.


Revisor till föreningen och AB

Sonora Revision
Michael Christensson


BLF Bildhantering AB

BLF:s serviceföretag heter BLF Bildhantering AB och sköter föreningens ekonomiska verksamhet. Bolaget svarar för utgivningen av BLF:s prisguider, trycksaker, m.m. BLF Bildhantering AB ägs helt av föreningen och dess medlemmar.